Nadchodzące wydarzenia2017

Co za nami:

 • Wrzesień 2016

  Tradycyjnie, po raz czwarty zorganizowaliśmy Piknik IT. Piłka nożna, siatkówka, paintball, przeciąganie linii i piłkarzyki to tylko kilka z licznych atrakcji zorganizowanych w trakcie imprezy. Pogoda jak co roku dopisała!

 • Sierpień 2016

  Okres wakacyjny w pełni. Nam mimo urlopów udało się wziąć udział w dwóch akcjach charytatywnych. Najpierw Kamila Szkwarek z Recruitiva zaprosiła nas do akcji organizowanej przez Ukraiński Kościół Greckokatolicki, dla którego zbieraliśmy wyprawki szkolne dla dzieci. Potem drużyna piłkarska pokonała w dobroczynny meczu dziennikarzy 4 do 3. Tym razem graliśmy dla Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla […]

 • Lipiec 2016

  Dłuższa publikacja na temat istoty stowarzyszania się w klastry na Nowym Marketingu (http://bit.ly/2gaoQ0J). ITCornerowy obszar komunikacji w działaniu! Sierpień Okres wakacyjny w pełni. Nam mimo urlopów udało się wziąć udział w dwóch akcjach charytatywnych. Najpierw Kamila Szkwarek z Recruitiva zaprosiła nas do akcji organizowanej przez Ukraiński Kościół Greckokatolicki, dla którego zbieraliśmy wyprawki szkolne dla dzieci. […]

 • Czerwiec 2016

  Miesiąc piłki nożnej. Wszystkie spotkania, w tym tradycyjny grill na dachu siedziby klastra, zaczynały się i kręciły wokół Mistrzostw Europy. Tym razem biało-czerwoni miło nas zaskoczyli swoja grą i postawą. Niewątpliwie był to dodatkowy impuls do gry naszej klastrowej drużyny piłkarskiej.

 • Maj 2016

  Maj był naprawdę szalony. Poza ITPopCornem, nasz klaster zaczął współpracować z niemieckim stowarzyszeniem SIBB – ICT & Digital Business Association Berlin-Brandenburg. W ramach tej współpracy wspólnie uczestniczyliśmy w projekcie „Teleportacja High-Tech 300 km z Wrocławia do Berlina”, czyli rozmowach poprzez wirtualny most pomiędzy Wrocławiem a Berlinem. Potem pojechaliśmy do stolicy Niemiec na Summer Summicie, gdzie […]

 • Maj 2016

  Tegoroczny ITPopCorn rozpoczęliśmy klasycznie serią wykładów. Jak na razie dobyły się na Politechnice Wrocławskiej. Już niedługo blisko 50 osób rozpocznie 2 i 3 miesięczne szkolenia w klastrowych firmach (Fingo, Sente, Vm.pl, Ringo Solutions, Lama Media, Inteca, Earp, Empirica, Thaumatec, Avra). Zapowiada się pracowite lato!

 • Kwiecień 2016

  Tak wykuwa się synergia w klastrze! W ostatni weekend w Pałacu Brzeźno, szkoliliśmy się z zarządzania oraz przepływów pieniężnych. Wielkie dzięki dla prowadzących warsztaty! (Wojtek Paździor i klastrowe eTTC).

 • Marzec 2016

  Na święta postanowiliśmy zrobić małą niespodziankę kilku osobom i rękami Piotrka z klastrowego Stermedia, dostarczyliśmy do Caritas Wrocław kilka najpotrzebniejszych produktów użytku codziennego. Mamy nadzieję, że się przydadzą.

 • Luty 2016

  Boiling Frogs – Premierowa konferencja o tematyce Software Craftsmanship za nami. Wszystkie prelekcje znajdują się na profilu na Youtubie: http://bit.ly/1Xdshj4 Było rewelacyjnie, do zobaczenia za rok.

 • Styczeń 2016

  Konferencja Boiling Frogs już 15-16 stycznia! Aktualne informacje na boilingfrogs.pl    

 • Grudzień 2015

  Spotkanie Wigilijne. Podsumowanie roku, status prac zarządu, nagrody i wyróżnienia, czyli o rzeczach ważnych w tradycyjnej wigilijnej atmosferze.

 • Październik 2015

  Skalować czy nie? Kolejny wyjazd szkoleniowo-integracyjny dla członków ITCorner poświęcony będzie tematyce skalowania organizacji oraz wyzwań związanych z budowaniem zespołu w obliczu nieuchronnych zmian.

 • Wrzesień 2015

  Piknik ITCorner – jak co roku, pod koniec wakacji organizujemy spotkanie integracyjne firm członków ITCorner. Co nas czeka w tym roku? Gdzie pojedziemy? Nieważne! Ważne że znowu spotkamy się wszyscy w dobrym towarzystwie i znakomitych nastrojach.

 • Sierpień 2015

  ITCorner Conference – aimed at the associates, employees and supporters of the cluster. In the programme: discussion panel, lectures, workshops and above all – an opportunity to exchange experiences and to integrate in the Wrocław IT environment. Topics: new technologies, synergy between companies, efficient managment.

 • Sierpień 2015

  Sztuka prezentacji. To sztuka niestety prawie tajemna dla wielu, także – a może zwłaszcza dla inżynierów. Na kolejnym spotkaniu wyjazdowym postaramy się część tej tajemnej wiedzy posiąść.

 • Lipiec 2015

  Rozpoczynamy doroczne Wakacyjne Staże Studenckie. Pokażemy, jak pracuje się w prężnych firmach, nauczymy najnowszych sposobów pracy z oprogramowaniem, pokażemy prawdziwych klientów i przekonamy, że nie trzeba pracować w korporacji, żeby rozwinąć swoje zdolności.

 • Czerwiec 2015

  Znowu wyjeżdżamy. Tym razem na spotkanie na temat zarządzania innowacyjnością procesu, biznesu i produktu. Bo innowacyjność to nie tylko modne słowo ale i konieczność każdej firmy technologicznej 21 wieku, więc i nas, przede wszystkim nas!

 • Maj 2015

  Odpowiedzialność członków zarządu to kolejny ważny temat, który poruszymy na naszym comiesięcznym spotkaniu menadżerskim. Poruszymy aspekty prawne i przyjrzymy się rozwiązaniom (tez ubezpieczeniowym) pomagającym zminimalizować ryzyka.

 • Maj 2015

  Już drugi rok z rzędu FINGO zostało wyróżnione tytułem Diamentu Forbesa. Ten prestiżowy tytuł otrzymują przed­się­bior­stwa, które najszybciej zwiększyły swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat działalności.

 • Kwiecień 2015

  Spotkanie wyjazdowe w Zamku w Pakosławiu. Czasami trzeba oderwać się od codzienności i oddalić od znanych miejsc, aby móc w pełni skoncentrować się na rzeczach ważnych. Na pierwszym w tym roku spotkaniu wyjazdowym rozmawialiśmy o coaching w organizacji i o zarzadzaniu opartym na relacji. Wszystko po to, aby

 • Marzec 2015

  PR – wizerunek firmy. Skuteczne budowanie wizerunku firm IT – czym jest nowoczesny PR, dlaczego warto tworzyć blogi technologiczne i z jakich powodów nasi klienci śledzą aktywność naszych firm w mediach społecznościowych? Analiza studiów przypadku, rekomendacje dla firm ITCorner.

 • Marzec 2015

  Wystartowała inicjatywa ITPopCorn skierowana do studentów Politechniki Wrocławskiej. Doświadczeni specjaliści z szeregów ITCorner dzielą się swoim doświadczeniem i praktyczną wiedzą z zakresu tworzenia programowania w ramach cyklu wykładów.

 • Luty 2015

  Poznajmy się na nowo. Ilu nas jest? Już 21 firm współtworzy ITCorner. Kolejne spotkanie menadżerskie poświęciliśmy temu, aby poznać się na nowo. Czym się zajmujemy? Jakie są nasze kompetencje? Jak możemy wykorzystać nasze umiejętności? Na te i wiele innych pytań odpowiadaliśmy jak zwykle w siedzibie naszego stowarzyszenia przy kawie i dobrym ciastku, znajdując synergię i omawiając potencjalne obszary współpracy.

 • Styczeń 2015

  W Nowy Rok z Nową Siłą. Pierwsze spotkanie w roku, to nie tylko czas podsumowania działań z poprzedniego roku, ale i tez nowe wyzwania, związane przede wszystkim z silnym wzrostem naszego stowarzyszenia. Zdefiniowaliśmy nową strukturę, opartą o zespoły robocze, wybraliśmy ich koordynatorów i wybraliśmy nowe władze.

 • Styczeń 2015

  Szeregi członków ITCorner zasiliły firmy: Agile Force, BK Bartosz Krupop, All in Mobile, BTech, Lama Media, Ringo Solutions. Stowarzyszenie wspierają nowe firmy partnerskie: PointB, HR Design, Rocket Media.

 • Grudzień 2014

  Święta za pasem – podsumujemy nasze działania w minionym roku, pomyślimy nad planem na 2015… Wszystko w przyjaznej atmosferze z dodatkiem wigilijnego klimatu.

 • Listopad 2014

  Konferencja na temat współpracy wrocławskich spółek IT z partnerami z krajów niemieckojęzycznych. Oczywiście z udziałem samych zainteresowanych – celem spotkania jest networking, wymiana kontaktów biznesowych i ukazanie naszym gościom sposobu, w jaki współdziałają spółki IT Corner.

 • Październik 2014

  Uciekamy z Wrocławia!… na dwudniowy wyjazd integracyjny. Planujemy wymieniać się doświadczeniami i rozwijać nasze kompetencje menedżerskie. Będziemy intensywnie działać z daleka od codziennych obowiązków.

 • Wrzesień 2014

  Jedno z najciekawszych wydarzeń roku – itcornerowy piknik rodzinny! Najróżniejsze atrakcje i zabawy, w tym pływanie żaglówkami, motorówkami, kajakami, koncerty muzyczne, atrakcje dla najmłodszych, zawody sportowe, mecz piłkarski “Java vs. reszta świata” i na koniec oczywiście wielkie ognisko. Będzie co robić, po raz kolejny zapraszamy wszystkich pracowników z całymi rodzinami.

 • Sierpień 2014

  Zebranie członków IT Corner – kolejne, jak zawsze ciekawe. Wymienimy się doświadczeniami na temat sprzedaży usług IT i zobaczymy prezentacje nowych kandydatów. A potem wracamy do pracy ze zdwojoną siłą!