Wrocław

Spotkajmy się we Wrocławiu

Wrocław, stolica województwa dolnośląskiego, to czwarty co do wielkości obszar metropolitalny w Polsce. Cała aglomeracja liczy około 1,2 mln mieszkańców i jest trzecim ośrodkiem akademickim w kraju, w którym studiuje ponad 100 tys. Studentów. Wrocław to także jeden z ważniejszych ośrodków dla firm z branży nowoczesnych technologii informatycznych. Według Eurostatu w naszym mieście zatrudnionych jest ponad 35 tysięcy specjalistów związanych z IT, co oznacza, że Wrocław ma wszelkie predyspozycje, by być czołowym kierunkiem dla inwestorów z branży IT.

01

Atrakcyjna lokalizacja i
dobrze rozwinięty
infrastruktura

Wrocław położony jest w południowo-zachodniej części Polski. Dogodna lokalizacja oraz rozwinięta infrastruktura zapewniają miastu będącemu stolicą województwa dolnośląskiego sprawne i szybkie połączenie komunikacyjne z ważnymi regionami w kraju i za granicą. Podróżni mają łatwy dostęp do lotniska, dworca autobusowego, stacji kolejowej oraz bezpośrednio do autostrady.

Mapa polski i siedziby ITCorner
02

Wrocław - miasto możliwości

W 2020 roku Wrocław zajął 171 miejsce w rankingu StratupBlink oceniającym poziom aktywności ekosystemów startupowych wśród miast na całym świecie. Ocenę tę oparto zarówno na liczbie start-upów, jak i jakości ekosystemu biznesowego. Według Startup Poland, autorzy raportu „Polska scena technologiczna. 5 lat ”we Wrocławiu działa blisko 150 startupów zajmujących się głównie analityką biznesową, big data i sztuczną inteligencją oraz przemysłem 4.0. Pod względem Big Data i AI Wrocław jest drugim ośrodkiem startupów w Polsce.

Inkubatory

Ponad 150 Startupów

W 2020 roku Wrocław znalazł się na 171. miejscu w rankingu StratupBlink oceniającym poziom aktywności ekosystemów startupowych wśród miast na całym świecie. Ocena ta wystawiona jest zarówno na podstawie liczby startupów, ich jakość i ekosystem biznesowy. Według organizacji Startup Poland, autorów raportu “The Polish Tech Scene. 5 Years”, we Wrocławiu jest blisko 150 startupów, skoncentrowanych głównie na analityce biznesowej, big data i sztucznej inteligencji oraz przemyśle 4.0. W zakresie Big Data czy AI Wrocław stanowi drugi ośrodek w Polsce.

Firmy IT

Wrocław to ważny ośrodek rozwoju firm technologicznych

Zwłaszcza mali i średni przedsiębiorcy oferują tutejszym programistom zatrudnienie przy ciekawych projektach z takich dziedzin, jak: fintech, medtech, Big Data, Internet Rzeczy czy sztuczna inteligencja.  Wrocław to również rozwijający się ekosystem technologiczny. Niemal każdego dnia odbywają się tutaj wydarzenia skierowane do młodych twórców i pasjonatów programowania. Działają liczne stowarzyszenia IT, inkubatory i inne inicjatywy wspierające.

36 tys. specjalistów IT we Wrocławiu

+ 25 inkubatorów i przestrzeni coworkingowych

+ 550 wydarzeń technologicznych rocznie

 

  • more than 20 incubators and coworking spaces
  • more than 550 technological events per year
03

Nasze Uczelnie

Znajdujące się w mieście uczelnie mają duży wpływ na rozwój branży technologicznej we Wrocławiu. Obecnie większość studentów kierunków informatycznych i pokrewnych jest związana z Politechniką Wrocławską, Uniwersytetem Ekonomicznym i Uniwersytetem Wrocławskim. Coraz więcej kierunków związanych z informatyką otwierają także uczelnie niepubliczne, takie jak SWPS, Wyższa Szkoła Bankowa czy Dolnośląska Szkoła Wyższa. Od 2020 roku Coventry University działa we Wrocławiu. Stolica Dolnego Śląska stała się atrakcyjnym ośrodkiem dla studentów i profesjonalistów nie tylko z Polski, ale iz zagranicy.

04

Poznaj tysiące ludzi gotowych do budowania lepszej przyszłości!

Dolny Śląsk to region pełen innowacyjnych inicjatyw tworzonych przez ludzi z pasją. To doskonały ekosystem do organizacji spotkań, hackathonów, konferencji, na których możemy wymieniać się wiedzą i doświadczeniami.

thousands of people
05

Konferencje, spotkania i partnerstwa

Dowiedz się, w jakich wydarzeniach możesz wziąć udział we Wrocławiu. Wybieraj spośród ponad 550 wydarzeń technologicznych rocznie.

Poznajcie szczegóły współpracy biznesowej między dwiema firmami członkowskimi ITCorner: Human Partner, członek klastra o...

Czytaj więcej

Przeczytajcie o historii przyjaźni, która narodziła się na jednej z łódek podczas rejsu ITCorner. Owocem tej relacji jes...

Czytaj więcej

Dokładnie 28 i 29 marca 2023 roku w Krakowie odbędzie się kolejna edycja konferencji – Mobile Trends Conference. E...

Czytaj więcej

Martha to nowoczesny system zarządzania windami wyposażony w funkcję interakcji głosowej i rozpoznawania twarzy, uczący ...

Czytaj więcej

Sprawdźcie jak Edisonda stworzyła nową globalną platformę intranetową dla 130 000 pracowników w 30 krajach, rozmieszczon...

Czytaj więcej
06

Instytucjonalne i
partnerzy społeczni

Dowiedz się, z kim współpracujemy i jaki jest zakres naszej technologii i ekosystemu biznesowego.

Napisz do nas

Twoja wiadomość została wysłana

Wystąpił problem z wysłaniem Twojej wiadomości. Proszę spróbować ponownie później