Czy Wrocław jest jednym z głównych ośrodków IT w Polsce?

Z pewnością Wrocław od wielu lat jest miastem, w którym prężnie rozwijane są nowe technologie, a ilość technologicznych startupów jest tu największa w Polsce.

sztuczna-inteligencja

Otwarte głowy naukowców, przedsiębiorców, samorządowców i wreszcie mieszkańców – to dobry grunt dla rozwoju SI w stolicy Dolnego Śląska” – tak pisze Monika Redzisz z redakcji portalu Sztuczna Inteligencja.

A co sądzi ITCorner?

Jak uważa Grzegorz Rudno-Rudziński, Managing Partner w Unity Group i Prezes ITCorner, „Chcielibyśmy stać się miastem pierwszego wyboru dla biznesu technologicznego oraz specjalistów IT z Europy. Wrocław może stać się centrum kompetencyjnym w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii – SI, Big Data czy ML. Możemy do tego doprowadzić, koncentrując się na takich branżach jak przemysł 4.0, e-commerce czy biotechnologia. Musimy postawić na własność intelektualną, zaawansowane produkty i usługi oraz badania i rozwój.

https://www.sztucznainteligencja.org.pl/to-nie-krasnoludki-czyli-jak-powstaje-si-we-wroclawiu/roclaw-city-view

Dlaczego Wrocław?

Według raportu Startup Poland „The Polish Tech Scene. 5 Years” z 2019 roku, na 4,5 tysiąca mieszkańców przypada jeden start-up. Na Dolnym Śląsku występuje więc największe w Polsce zagęszczenie młodych spółek technologicznych – większe nawet niż w Warszawie.

Prezes Stowarzyszenia ITCorner, Grzegorz Rudno-Rudziński dodaje także, że – „We wrocławskiej branży IT pracuje dziś szacunkowo 36 tysięcy osób. Branża nowych technologii to dziś jeden z głównych filarów rozwoju miasta„.

Więcej o obszarze sztucznej inteligencji rozwijającym się we Wrocławiu, przeczytasz w artykule na portalu Sztuczna Inteligencja, w którym znajdziesz wypowiedzi ekspertów uniwersyteckich, przedstawicieli miasta i biznesu.