ITCorner Members Meetup #1, czyli pierwsze spotkanie offline w pandemii

Pandemia mocno wpłynęła na wszystkie aspekty naszego życia, także na te związane z biznesem. Już od półtora roku spotykamy się głównie zdalnie, a nasze domy zastąpiły wielu z nas biura.

Zdalne spotkania, które wprowadziliśmy w czasie lockdown’u, otworzyły nam nowe możliwości – mogliśmy spotykać się wirtualnie, pracując na home office. Jednak taki format komunikacji nie jest do końca odpowiedni dla naszej organizacji. Dlaczego? Ponieważ w ITCorner najbardziej liczą się dobre relacje i zaufanie, które budujemy dzięki bezpośrednim spotkaniom i rozmowom twarzą w twarz.

Ograniczenia spowodowane pandemią uświadomiły nam, jak ważne dla naszego Stowarzyszenia są właśnie te spotkania w świecie realnym. Dlatego też pod koniec czerwca zdecydowaliśmy się zorganizować pierwsze spotkanie na żywo dla członków, czyli ITCorner Members Meetup #1. Oczywiście zadbaliśmy o to, żeby zachować wszelkie środki ostrożności związane z COVID-19.

Wydarzenie odbyło się na otwartej przestrzeni, we wrocławskim beach barze Podróż. Wynajęliśmy cały lokal, abyśmy mogli zobaczyć się w bezpiecznych warunkach, zapewniających także prywatność, pozwalającą swobodnie ze sobą rozmawiać. Wydarzenie było także okazją do lepszego poznania się, ponieważ w czasie pandemii dołączyło do nas sporo nowych osób. W ITCorner Members Meetup udział wzięło ponad 70 przedstawicieli firm z m.in. Wrocławia, Krakowa, Poznania i Rzeszowa.

Zobacz filmik ze spotkania!

W czasie eventu odbyły się również biznesowe wystąpienia tematyczne, związane ze Stowarzyszeniem i firmami członkowskimi. Nasi prelegenci opowiadali o:

  • Grzegorz Rudno-Rudziński (Prezes ITCorner, Managing Partner w Unity Group) – Model organizacji antykruchej, jako odpowiedź na wyzwania roku 2021
  • Michał Zacher (Koordynator współpracy międzynarodowej w ITCorner, CEO w Vazco) – O rejsie i współpracy międzynarodowej
  • Marcin Kręcioch (Członek Zarządu ITCorner, Managing Partner w Edisonda) – O kierunkach rozwoju ITCorner (tytuł – TBD)
  • Piotr Płóciennik (Członek Zarządu ITCorner, CEO w Salesberry) – ITCorner – miejsce spotkań

Nie zabrakło networkingu i rozmów, w czasie których staraliśmy się nadrobić wszystkie tematy, także te prywatne, po ponad półtorarocznym lockdownie.

Meetup uświadomił wszystkim uczestnikom, jak bardzo brakowało nam takich wydarzeń. Mamy nadzieję, że pandemia będzie się już wycofywać, co pozwoli nam na częstsze spotkania poza światem wirtualnym. W najbliższym czasie zaplanowaliśmy kolejny event na żywo, tym razem w Poznaniu. Będziemy także organizować spotkania hybrydowe, a we wrześniu odbędzie się kolejny rejs ITCorner – tym razem uczestnicy będą pływać po chorwackich wodach 🙂

Dziękujemy wszystkim gościom za olbrzymią radość i humor, jakie wygenerowaliśmy podczas wspólnych rozmów. Dziękujemy również prelegentom za zapewnienie nam ciekawych wystąpień!