Powrót

WOW! ITCORNER – Krzysztof Ryk z Antologic

Jak odblokować wzrost firmy, który był skutecznie utrudniany przez stare oprogramowanie? Jak doszło do współpracy Antologic z amerykańską firmą Prove? O szczegółach tych dwóch projektów opowiada nam Krzysztof Ryk z Antologic.

 

Antologic

 

Od 2007 roku wspiera średnich i dużych klientów w projektowaniu i implementacji dedykowanego oprogramowania w Javie i Vue.js. Tworzą systemy webowe, cyfryzujące i wspierające głównie procesy B2B, a ich specjalizacja to szyte na miarę backoffice’owe rozwiązania dla większych przedsiębiorstw (CRM, DMS, Workflow oraz integracje). 

Oprócz gałęzi bespoke, mają kompetencje w komercyjnych platformach: SAP Hybris czy Adobe Experience Manager. Działają na kilku rynkach, ich klienci ulokowani są zarówno w Europie (Niemcy, Szwajcaria, UK, Polska) jak i w USA.

ANTOLOGIC MOŻE BYĆ TWOIM PARTNEREM BIZNESOWYM w implementacji projektów w Javie oraz Vue.js, zarówno w modelu Team Augmentation jak i projektów in-house.

 

Antologic – 2 projekty, o których powinieneś wiedzieć

 

Krzysztof Ryk, COO&Co-owner Antologic pochwali się dzisiaj dwoma projektami, jednym sprzed kilku lat, który dał im duży impuls wzrostowy i drugim, który wydarzył się w dużej mierze dzięki ITCORNER.

 

Projekt 1: Likwidacja szkód

W pierwszym przypadku, mieliśmy okazję zbudować rozwiązanie, które zrewolucjonizowało pracę w jednej z czołowych polskich firm, która zajmuje się likwidacją szkód ubezpieczeniowych. To klasyczny, ale bardzo często powtarzający się w naszej historii przykład tzw. “cyfrowej transformacji”, w której przedsiębiorstwo nie jest już w stanie pracować na obecnych systemach, które to albo są przestarzałe, albo niezintegrowane ze sobą, albo po prostu nie pozwalają na skalowanie biznesu. Kombinacja tych trzech elementów skierowała do nas klienta, który poszukiwał sposobu na odblokowanie potencjału wzrostu, który był skutecznie utrudniany przez stare oprogramowanie.

Zaczynając od analizy potrzeb, którą wykonaliśmy wspólnie z Bartoszem (CEO), z wieloma pracownikami, z różnych działów firmy, zbudowaliśmy dokumentację wraz z wymaganiami. W oparciu o przygotowane dokumenty stworzyliśmy system, który zastąpił stare, niewydajne i niezintegrowane ze sobą rozwiązania klienta. System wspomagał konsultantów od momentu zgłoszenia szkody: już na etapie “podniesienia słuchawki”, po numerze telefonu, system prezentował dane polisy ubezpieczeniowej poszkodowanego i był w stanie określić możliwy poziom wsparcia. Następnie skupiliśmy się na procesie obsługi szkody (min.: wysłanie najbliższej i najtańszej lawety na podstawie danych zbieranych przez nasze aplikacje mobilne, dokumentacja i koordynacja sprawy), wreszcie po likwidację i rozliczenie szkód z wszystkimi podwykonawcami. 

Wielu pracowników klienta mocno wątpiło czy taki system może w ogóle powstać, bo “z każdym Podwykonawcą to my inaczej rozliczamy” i “To jest takie skomplikowane, że na to algorytmów nie ma”. 

Takie systemy właśnie lubimy najbardziej, od realizacji pierwszego minęło już wiele lat i ćwiczenie powtórzyliśmy kilkunastokrotnie z innymi klientami. Za każdym razem udawało się stworzyć coś szytego na miarę, jednocześnie bardzo skomplikowanego pod spodem, a prostego i wydajnego dla użytkowników. 

 

Projekt 2: Prove

 Drugi temat, z którego jesteśmy bardzo dumni to projekt dla Prove, czyli amerykańskiej firmy która świadczy usługi z zakresu zautomatyzowanego potwierdzania tożsamości klientów i wykrywania potencjalnych nadużyć dla różnego rodzaju instytucji finansowych. 

Kontakt z klientem rozpoczął się dzięki pomocy Michała Zachera, członka ITCORNER, CEO Vazco, który przedstawił nas sobie. Dzięki tej rekomendacji dużo łatwiej było nam rozmawiać i wreszcie wejść w pierwszą współpracę. 

Projekt rozwijał się stopniowo, na początku wysłaliśmy do klienta jednego z naszych Javowych Tech Leadów, po kilku miesiącach dołączyły do niego kolejne dwie osoby, później kolejne i tak doszliśmy do kilkunastoosobowego zespołu, który od 3 lat wspiera oddziały Prove zarówno w EU jak i USA.

Zespół pracuje przy core’owym produkcie, wspiera klienta nie tylko w kwestiach technicznych ale także w procesowych. Historycznie to była nasza pierwsza przygoda z dużą różnicą w strefach czasowych, ale udało się znaleźć rozwiązania, które adresują wszystkie tego typu problemy.